Výbušné zařízení

30.03.2023

Celý tento projekt vznikl prakticky náhodou. "Pojďme si zahrát csko s airsoftkama", ale my neměli odpočtové zařízení. Což byla poslední věc, která nám zbývala. Tím jsem zahájil projekt Výbušné zařízení.

Projekt začal v polovině prosince. Celý je postaven na platformě Arduino, přesněji na desce Pro Mini.

Začal jsem obrazovkou a softwarem. Nejlépe se mi pracovalo s TFT obrazovkou, kterou jsem i využil. Její úhlopříčka je 4,5cm. Po naprogramování softwaru, což mi trvalo nejdéle, jsem začal hledat měnič z 12V na 5V a 3,3V. Baterie jsem zvolil typu Li-ion, tři v sérii. Dohromady 11,1V

Následně jsem přidal bzučák, klávesnici, LED diodu a vše uložil do kovové krabičky od switche. Na levé straně jsem vyvrtal dva otvory, do kterých jsem vložil silný kroužek od klíčů. Ten vytvořil bod pro karabinu nebo popruh. Bylo to pro mě jednodušší, než vytvářet tašku nebo sumku vyloženě pro zařízení. Samozřejmě jsem vypočítal zkoušku na tah!

Kroužek jsem poplastoval a začal celý projekt skládat dohromady. Přidal jsem do baterie nabíjení s ukazatelem stavu baterky a přidal konektor pro nabíjení s vypínačem. Nedostatky, zbytečné díry a konektory jsem zalepil tavnou pistolí s lepící páskou, která mi vytvořila speciální vzhled krabičky.

Ten jsem obohatil o aktivační a deaktivační kódy. Ty jsou √2 a Ludolfovo číslo na pět desetinných míst. Kódy musí mít šest znaků, čímž jsem tento problém vyřešil.

Dle výpočtů je baterie předimenzována, takže zařízení dokáže napájet až 30 hodin.

Celkově bych tento projekt zhodnotil jako úspěšný, avšak při aktivaci bomby dochází k lehké prodlevě. Alespoň na bojišti bude o něco více vypjatá atmosféra!

Open-source kód s knihovnami najdete ZDE a fotky z tvorby na IG!

Vytvořte si webové stránky zdarma! Tento web je vytvořený pomocí Webnode. Vytvořte si vlastní stránky zdarma ještě dnes! Vytvořit stránky